Ιερές Ακολουθίες 2015

Ευαγγελισμός

***

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΩΝ ΜΗΝΟΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 04: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΜΑΡΤΥΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ

20.15’ ΑΓΡΥΠΝΙΑ ΟΣΙΟΥ ΣΑΒΒΑ ΗΓΙΑΣΜΕΝΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 06: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Ι’ ΛΟΥΚΑ (ήχος Β’)

( ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ )

ΤΡΙΤΗ 08: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΟΣΙΟΥ ΠΑΤΑΠΙΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ 09: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11: 18.30’ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟΣ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 13: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΙΑ’ ΛΟΥΚΑ (ήχος Γ’)

( ΠΡΟΠΑΤΟΡΩΝ – ΑΓΙΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ )

ΤΡΙΤΗ 15: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓΙΟΥ ΜΟΔΕΣΤΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ 18: 17.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΙΕΡΟΥ ΕΥΧΕΛΑΙΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ 17: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓΙΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 20: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ (ήχος Δ’)

ΤΡΙΤΗ 22: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓ. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΣ ΦΑΡΜΑΚΟΛΥΤΡΙΑΣ

ΠΕΜΠΤΗ 24: 06.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝ ΩΡΩΝ & Θ. ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

ΜΕΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ / ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25: 05.30’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

***

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΩΝ ΜΗΝΟΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015

ΚΥΡΙΑΚΗ 01: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Ε’ ΛΟΥΚΑ (ήχος πλ Α ΄)

( ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΚΟΣΜΑ & ΔΑΜΙΑΝΟΥ )

ΣΑΒΒΑΤΟ 07: 18.30’ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΠΑΜΜΕΓΙΣΤΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ ΜΙΧΑΗΛ & ΓΑΒΡΙΗΛ

ΣΤΟΝ Ι. Ν. ΠΑΜΜΕΓΙΣΤΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ

ΚΥΡΙΑΚΗ 08: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Ζ’ ΛΟΥΚΑ (ήχος πλ Β΄)

(ΠΑΜΜΕΓΙΣΤΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ ΜΙΧΑΗΛ & ΓΑΒΡΙΗΛ)

ΚΑΙ ΣΤΟΝ Ι. Ν. ΠΑΜΜΕΓΙΣΤΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ

18.30’ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ

ΣΤΟΝ Ι. Ν. ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ

ΔΕΥΤΕΡΑ 09: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ

ΣΤΟΝ Ι. Ν. ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ 11: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΜΑΡΤΥΡΟΣ ΜΗΝΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 14: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 15: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Η’ ΛΟΥΚΑ (ήχος βαρύς)

ΔΕΥΤΕΡΑ 16: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΟΥ ΜΑΤΘΑΙΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ 21: 07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΙΣΟΔΙΩΝ THΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 22:  07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Θ’ ΛΟΥΚΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 25:  07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓΙΑΣ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ 26:  07.15 ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΟΣΙΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 29 07.15 ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΙΓ ΛΟΥΚΑ (ήχος Α΄)

ΔΕΥΤΕΡΑ 30:  07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

***

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΩΝ ΜΗΝΟΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2015

ΚΥΡΙΑΚΗ 04: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Β’ ΛΟΥΚΑ (ήχος Α’)

ΚΥΡΙΑΚΗ 11: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Δ’ ΛΟΥΚΑ (ήχος Β’)

( Ζ’ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΣΥΝΟΔΟΣ )

ΚΥΡΙΑΚΗ 18: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΟΥ ΛΟΥΚΑ (ήχος Γ’)

ΚΑΙ ΣΤΟΝ Ι. Ν. ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΟΥ ΛΟΥΚΑ

ΤΡΙΤΗ 20: 07.00΄ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΟΣΙΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 25: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΤ’ ΛΟΥΚΑ (ήχος Δ’)

ΔΕΥΤΕΡΑ 26: 07.00΄ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΜΑΡΤΥΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΣΗΜΕΙΩΣΗ : Από 01.10.2015, η ακολουθία του Εσπερινού αρχίζει στις 5.00’ το απόγευμα.

***

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΩΝ ΜΗΝΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2015

ΤΕΤΑΡΤΗ  02:    19.00’ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΑΝΑΚΟΜΙΔΗΣ ΙΕΡΩΝ ΛΕΙΨΑΝΩΝ ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ

ΣΤΟΝ Ι. Ν. ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ   03:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΝΑΚΟΜΙΔΗΣ ΙΕΡΩΝ ΛΕΙΨΑΝΩΝ ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ

ΣΤΟΝ Ι. Ν. ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 06:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΙΔ’ ΜΑΤΘΑΙΟΥ (ήχος πλ Α’)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟ ΤΗΣ ΥΨΩΣΕΩΣ (ήχος πλ Β’)

ΔΕΥΤΕΡΑ  14:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΥΨΩΣΕΩΣ ΤΙΜΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ   17:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΕΛΠΙΔΑΣ-ΠΙΣΤΕΩΣ-ΑΓΑΠΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 20:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ  ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΥΨΩΣΙΝ (ήχος βαρύς)

( ΜΕΓΑΛΟΜΑΡΤΥΡΟΣ  ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΟΣΙΑΣ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 27:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ  Α’  ΛΟΥΚΑ   (ήχος πλ Δ’)

***

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΩΝ ΜΗΝΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2015

ΚΥΡΙΑΚΗ  02:   07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Θ’ ΜΑΤΘΑΙΟΥ  (ήχος πλ Δ’)

18.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΝΟΝΟΣ ΥΠΕΡΑΓΙΑΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΔΕΥΤΕΡΑ  03:   18.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΝΟΝΟΣ ΥΠΕΡΑΓΙΑΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΤΡΙΤΗ        04:   18.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΝΟΝΟΣ ΥΠΕΡΑΓΙΑΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ   06:   07.00’   ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΕΩΣ ΣΩΤΗΡΟΣ

18.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΝΟΝΟΣ ΥΠΕΡΑΓΙΑΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 07:   18.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΝΟΝΟΣ ΥΠΕΡΑΓΙΑΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 09:   07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Ι’ ΜΑΤΘΑΙΟΥ    (ήχος Α’)

18.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΝΟΝΟΣ ΥΠΕΡΑΓΙΑΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΔΕΥΤΕΡΑ  10:   19.00’   ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΙΕΡΟΥ ΕΥΧΕΛΑΙΟΥ

ΤΡΙΤΗ        11:   18.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΝΟΝΟΣ ΥΠΕΡΑΓΙΑΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ  12:   18.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΝΟΝΟΣ ΥΠΕΡΑΓΙΑΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ   13:   18.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΝΟΝΟΣ ΥΠΕΡΑΓΙΑΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ 15:   07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΟΙΜΗΣΕΩΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 16:   07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΙΑ’ ΜΑΤΘΑΙΟΥ  (ήχος Β’)

ΚΥΡΙΑΚΗ  23:   07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΙΒ’ ΜΑΤΘΑΙΟΥ  (ήχος Γ’)

( ΑΠΟΔΟΣΙΣ ΚΟΙΜΗΣΕΩΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ )

ΚΥΡΙΑΚΗ 30:   07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΙΓ’ ΜΑΤΘΑΙΟΥ  (ήχος Δ’)

***

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΩΝ ΜΗΝΟΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2015

ΚΥΡΙΑΚΗ 05:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Ε’ ΜΑΤΘΑΙΟΥ (ήχος Δ’)

ΤΕΤΑΡΤΗ  08:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΜΑΡΤΥΡΟΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 12:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΤ’ ΜΑΤΘΑΙΟΥ (ήχος πλ Α’)

ΠΕΜΠΤΗ   16:    21.00’   ΙΕΡΑ ΑΓΡΥΠΝΙΑ  ΜΕΓΑΛΟΜΑΡΤΥΡΟΣ ΜΑΡΙΝΗΣ

(ΣΤΟΝ Ι. Ν. ΑΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ)

ΚΥΡΙΑΚΗ 19:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓΙΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ     (ήχος πλ Β’)

(Δ΄ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΣΥΝΟΔΟΣ)

ΔΕΥΤΕΡΑ  20:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΦΗΤΟΥ ΗΛΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 26:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ  Η’ ΜΑΤΘΑΙΟΥ  (ήχος βαρύς)

( ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΑΘΛΗΦΟΡΟΥ )

ΔΕΥΤΕΡΑ  27:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΜΑΡΤΥΡΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΟΣ

***

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΩΝ ΜΗΝΟΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2015

ΚΥΡΙΑΚΗ 07:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ  Α’ ΜΑΤΘΑΙΟΥ (ήχος πλ Δ’)                                        ( ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΠΑΝΤΩΝ  )

ΤΕΤΑΡΤΗ 10:    21.00’  ΙΕΡΑ ΑΓΡΥΠΝΙΑ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΟΡΤΗ

   ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ, ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΟΥ ΚΡΙΜΑΙΑΣ

   ( ΣΤΟΝ Ι. Ν. ΠΑΜΜΕΓΙΣΤΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ )

ΚΥΡΙΑΚΗ 14:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ  Β’ ΜΑΤΘΑΙΟΥ (ήχος Α’)

(ΑΓΙΟΡΕΙΤΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ )

ΚΥΡΙΑΚΗ 21:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ  Γ’ ΜΑΤΘΑΙΟΥ (ήχος Β’)

ΚΥΡΙΑΚΗ 28:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ  Δ’ ΜΑΤΘΑΙΟΥ (ήχος Γ’)

ΔΕΥΤΕΡΑ  29:   07.00’  ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΠΕΤΡΟΥ & ΠΑΥΛΟΥ

ΤΡΙΤΗ        30:    07.00’  ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΥΝΑΞΗΣ ΔΩΔΕΚΑ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ

 ***

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΩΝ ΜΗΝΟΣ ΜΑΪΟΥ 2015

ΚΥΡΙΑΚΗ 03: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΥΤΟΥ (ήχος Γ΄)

ΔΕΥΤΕΡΑ 04: 20.30’ ΙΕΡΑ ΑΓΡΥΠΝΙΑ ΜΕΓΑΛΟΜΑΡΤΥΡΩΝ ΕΙΡΗΝΗΣ & ΕΦΡΑΙΜ

ΤΕΤΑΡΤΗ 06: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕΣΟΠΕΝΤΗΚΟΣΤΗΣ
( ΟΣΙΟΥ ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΔΟΜΒΟΥΣ )

ΚΥΡΙΑΚΗ 10: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΣΑΜΑΡΕΙΤΙΔΟΣ (ήχος Δ΄)

ΠΕΜΠΤΗ 14: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ & ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 17: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΤΥΦΛΟΥ (ήχος πλ Α΄)

ΤΕΤΑΡΤΗ 20: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΕΟΡΤΗΣ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ

ΠΕΜΠΤΗ 21: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΙΣΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΚΩΝ/ΝΟΥ & ΕΛΕΝΗΣ
( ΣΤΟΝ ΙΕΡΟ ΝΑΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑΣ )

07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ
( ΣΤΟ ΕΞΩΚΚΛΗΣΙ ΤΟΥ ΓΕΡ’ ΑΪ-ΝΙΚΟΛΑ )

ΚΥΡΙΑΚΗ 24: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓ. 318 ΠΑΤΕΡΩΝ (ήχος πλ Β’)
( Α’ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΣΥΝΟΔΟΣ )

ΤΕΤΑΡΤΗ 27: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ ΡΩΣΣΟΥ
ΑΓΙΩΝ ( ΣΤΟΝ Ι. Ν. ΠΑΜΜΕΓΙΣΤΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΟΣΙΑΣ ΥΠΟΜΟΝΗΣ
ΑΓΙΩΝ ( ΣΤΟΝ Ι. Ν. ΠΑΜΜΕΓΙΣΤΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ )
18.00’ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΨΥΧΟΣΑΒΒΑΤΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ 30: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΨΥΧΟΣΑΒΒΑΤΟΥ
( ΣΥΝΑΞΙΣ ΒΟΙΩΤΩΝ ΑΓΙΩΝ )

ΚΥΡΙΑΚΗ 31: 07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΠΕΝΤΗΚΟΣΤΗΣ (ήχος βαρύς)
09.40’ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΤΗΣ ΓΟΝΥΚΛΙΣΙΑΣ

***

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΩΝ ΜΗΝΟΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015

ΤΕΤΑΡΤΗ  01:    07.00’ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΗΓΙΑΣΜΕΝΩΝ ΔΩΡΩΝ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 03:    07.00’ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΗΓΙΑΣΜΕΝΩΝ ΔΩΡΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 04:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΓΕΡΣΗΣ ΤΟΥ ΛΑΖΑΡΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 05:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΒΑΪΩΝ  

19.30΄ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΥΜΦΙΟΥ

Μ. ΔΕΥΤΕΡΑ 06:    19.30΄ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΥΜΦΙΟΥ

Μ. ΤΡΙΤΗ   07:    07.00΄ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΗΓΙΑΣΜΕΝΩΝ ΔΩΡΩΝ

19.30΄ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΥΜΦΙΟΥ

Μ. ΤΕΤΑΡΤΗ 08:    07.00΄ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΗΓΙΑΣΜΕΝΩΝ ΔΩΡΩΝ

17.00΄ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΥΧΕΛΑΙΟΥ

19.30΄ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΜΥΣΤΙΚΟΥ ΔΕΙΠΝΟΥ

Μ. ΠΕΜΠΤΗ 09:    07.00’ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕΓ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

19.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΠΑΘΩΝ

Μ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  10:    09.00’ ΩΡΑΙ & ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ (ΑΠΟΚΑΘΗΛΩΣΗ)

19.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ ΘΡΗΝΟΥ

21.30’ ΕΞΟΔΟΣ ΤΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ

Μ. ΣΑΒΒΑΤΟ 11:    07.00’ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕΓ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

23.00’ ΚΡΟΥΣΙΣ ΚΩΔΩΝΩΝ

ΚΥΡΙΑΚΗ 12:    00.00’ Η ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ

19.00’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ  13:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΑΣ ΔΙΑΚΑΙΝΙΣΙΜΟΥ

ΤΡΙΤΗ        14:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΡΙΤΗΣ ΔΙΑΚΑΙΝΙΣΙΜΟΥ

(ΜΑΡΤΥΡΩΝ ΡΑΦΑΗΛ-ΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΕΙΡΗΝΗΣ) ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΠΟΡΤΑΪΤΙΣΣΑΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΖΩΟΔΟΧΟΥ ΠΗΓΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 19:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΘΩΜΑ  (ήχος Α΄)

ΠΕΜΠΤΗ   23:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΜΑΡΤΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ 25:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΑΡΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 26:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΜΥΡΟΦΟΡΩΝ  (ήχος Β΄)

 ***

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΩΝ ΜΗΝΟΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2015

ΚΥΡΙΑΚΗ 01:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Α’ ΝΗΣΤΕΙΩΝ (ήχος πλ Α’)

 (ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ)

ΤΕΤΑΡΤΗ  04:    07.00’ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΗΓΙΑΣΜΕΝΩΝ ΔΩΡΩΝ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 06:    07.00’ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΗΓΙΑΣΜΕΝΩΝ ΔΩΡΩΝ

19.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ Β’ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΩΝ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 08:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Β’ ΝΗΣΤΕΙΩΝ (ήχος πλ Β’)

ΤΕΤΑΡΤΗ  11:    07.00’ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΗΓΙΑΣΜΕΝΩΝ ΔΩΡΩΝ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13:    07.00’ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΗΓΙΑΣΜΕΝΩΝ ΔΩΡΩΝ

19.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ Γ’ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΩΝ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 15:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Γ’ ΝΗΣΤΕΙΩΝ (ήχος βαρύς)

(ΣΤΑΥΡΟΠΡΟΣΚΥΝΗΣΕΩΣ)

ΤΕΤΑΡΤΗ  18:    07.00’ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΗΓΙΑΣΜΕΝΩΝ ΔΩΡΩΝ

18.00’  ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΥΧΕΛΑΙΟΥ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20:    19.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ Δ’ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΩΝ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 22:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Δ’ ΝΗΣΤΕΙΩΝ  (ήχος πλ Δ’)

ΔΕΥΤΕΡΑ 23:    19.00’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΑΝΟΝΟΣ

ΤΡΙΤΗ        24:    19.00’ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟΣ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ  25:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27:    07.00’ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΗΓΙΑΣΜΕΝΩΝ ΔΩΡΩΝ

19.00’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΑΚΑΘΙΣΤΟΥ ΥΜΝΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 29:    07.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Ε’ ΝΗΣΤΕΙΩΝ   (ήχος Α’)

(ΟΣΙΑΣ ΜΑΡΙΑΣ ΑΙΓΥΠΤΙΑΣ)

***

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΩΝ ΜΗΝΟΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2015

 ΚΥΡΙΑΚΗ 01:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΕΛΩΝΟΥ & ΦΑΡΙΣΑΙΟΥ (ήχος Α’)                                                    (ΑΡΧΗ ΤΡΙΩΔΙΟΥ)

17.00’ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΥΠΑΠΑΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΟΣ

18.00’ ΕΚΔΗΛΩΣΗ  ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΗΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΗΣ 

                ΜΗΤΕΡΑΣ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΥ ΕΝΟΡΙΑΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ

ΔΕΥΤΕΡΑ 02:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΥΠΑΠΑΝΤΗΣ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ 07:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΟΣΙΟΥ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΙΡΙΟΥ                  

ΚΥΡΙΑΚΗ 08:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΑΣΩΤΟΥ (ήχος Β’)

ΔΕΥΤΕΡΑ  09:    18.30’ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

(ΣΤΟΝ Ι.Ν. ΑΓΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ)

ΤΡΙΤΗ        10:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

(ΣΤΟΝ Ι.Ν. ΑΓΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13:    17.00’ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΨΥΧΟΣΑΒΒΑΤΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ 14:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΨΥΧΟΣΑΒΒΑΤΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 15:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΚΡΕΩ (ήχος Γ’)

ΠΕΜΠΤΗ   19:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓΙΑΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 22:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΤΥΡΙΝΗΣ (ήχος Δ’)

ΤΕΤΑΡΤΗ  25:    07.15’ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΗΓΙΑΣΜΕΝΩΝ ΔΩΡΩΝ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27:    07.15’ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΗΓΙΑΣΜΕΝΩΝ ΔΩΡΩΝ

19.30’ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ Α’ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΩΝ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ 28:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ

ΣΤΟΝ Ι.Ν. ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ (ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟ)

***

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΩΝ ΜΗΝΟΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015

 ΠΕΜΠΤΗ  01:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

10.15’ ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ ΣΤΟ ΕΝΟΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

ΚΥΡΙΑΚΗ 04:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ  ΠΡΟ ΤΩΝ ΦΩΤΩΝ (ήχος πλ Α’)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 05:    06.00’ ΟΡΘΡΟΣ & ΜΕΓΑΛΑΙ ΩΡΑΙ ΤΩΝ ΘΕΟΦΑΝΕΙΩΝ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕΓ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ                                              

ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΘΕΟΦΑΝΕΙΩΝ            

ΤΡΙΤΗ       06:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΦΑΝΕΙΩΝ

ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΓΙΑΣΜΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ  07:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓ ΙΩΑΝΝΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 11:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΦΩΤΑ (ήχος πλ Β’)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16:    18.00’ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ (ΣΤΟΝ Ι. Ν. ΑΓ ΑΝΤΩΝΙΟΥ)

ΣΑΒΒΑΤΟ 17:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

(ΣΤΟΝ Ι. Ν. ΑΓ ΑΝΤΩΝΙΟΥ)

ΚΥΡΙΑΚΗ 18:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ IB’ ΛΟΥΚΑ (ήχος βαρύς)

( ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ )

ΤΡΙΤΗ        20:       07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ  ΑΓΙΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ   22:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

      ΤΙΜΟΘΕΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ  & ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΤΟΥ ΠΕΡΣΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 25:    07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΙΕ’ ΛΟΥΚΑ (ήχος πλ Δ’)

(  ΑΓΙΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30:       07.15’ ΟΡΘΡΟΣ & ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ  ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ

Advertisements